בחרו עמוד

המדריך לכתיבה של תכנית עסקית

ישנם פורמטים שונים הניתנים להורדה מהרשת של תוכניות עסקיות, חלקם – מפורטים יותר, אחרים, מפורטים פחות. יחד עם זאת, כמומחים בנושא, אנחנו חשים לתרום את תרומתנו לנושא, בעיקר, מתוך ההיכרות הספציפית של לקוחותינו, בעלי העסקים הקטנים או העסקים הביתיים, אשר, לרוב, עד כה, לא הכינו תוכנית עסקית.

למעשה, תוכנית עסקית מהווה אוסף של מסמכים שונים, אשר יחד, מספקים את מרב הנתונים על העסק, על חזונו, ערכיו, מטרותיו באספקטים השונים וכן הלאה. כתיבה של תכנית עסקית היא השלב הראשון בהקמה של עסק חדש או מיזם טכנולוגי

מבנה קלאסי של תוכנית עסקית

מבנה תכנית עסקית כזה יכלול, בין שאר הדברים, את המסמכים החשובים הבאים:

סיכום מנהלים

נספח שמטרתו לסכם את התוכנית העסקית. למרות שהוא המסמך הראשון המופיע בתוכנית, בפועל, הוא נכתב אחרון, לאחר שבידיכם כל הנתונים והתחזיות שלהם אתם נזקקים.‎

תיאור בית העסק והחזון שמאחריו

המסמך כולל בתוכו את הפרטים הטכניים היבשים של בית העסק (שם בית העסק, שנת הקמתו, שמות הבעלים והמייסדים וכן הלאה). כמו כן, במסמך זה יתואר חזונו של העסק באופן מתומצת ובמספר משפטים קצרים.‎

המוצרים והשירותים של בית העסק

מסמך זה מפרט את המוצרים או השירותים שמוצעים ושמשווקים ע”י בית העסק. כן, חשוב להגדיר במסמך זה את הערך המוסף של אותם מוצרים / שירותים, את התועלות הצרכניות שמהן נהנים לקוחות העסק, את תכונותיהם הייחודיות של המוצרים או השירותים וכד.

ניתוח שוק וסביבות התחרות

מסמך זה מפרט את מצב תנאי השוק וסביבות התחרות שבו, תוך התייחסות לנושאים כגודלו השוק והיקף התחרות שבו, שחקנים בולטים וכד.‎

קהל היעד למוצרים / שירותים

המסמך מגדיר ומסווג את קהל המטרה הרלוונטי לצד גיבוש התובנות הצרכניות שמבוססות על מחקרי השוק.

השיווק והמכירות

במסמך זה יפורטו דרכי הפעולה שבהן ינקוט בית העסק לצורך מכירתם של המוצרים / השירותים של בית העסק. המסמך יכלול נתונים עדכניים על היקף המכירות (בעסקים קיימים) ותחזיות מכירה ויעדים (בעסקים חדשים) תוך התייחסות לתקציב הנדרש לצרכי השיווק והפרסום.

מקורות המימון

המסמך מפרט את ההלוואות ומקורות המימון שלחובת העסק. בהקמת עסק חדש יש לציין אף את סכומי ההשקעה שיידרשו ומקורות המימון שמהם יגויס הכסף.

המסמכים אותם הזכרנו יוצרים את המבנה הקלאסי של תוכנית עסקית. אליהם, כמובן, ניתן לצרף מסמכים המרחיבים את הנושאים הכלכליים-הפיננסיים (במקרים בהם מיועדת התוכנית לגיוס משקיעים ולמציאת מקורות המימון), או מסמכים המפרטים את האספקט השיווקי כאשר מדובר בתוכנית עסקית שמיועדת לגיוס כספים, כתיבה של תכנית עסקית היא לא משחק ילדים ובמידה ואתם לפני הקמה של עסק חדש או מיזם אחר כתיבה של תכנית עסקית מקצועית היא השלב הראשון שעליכם לעשות.

Assist-Team הינה אחת מחברות הייעוץ העסקי המובילות בישראל.

לחברה צוות יועצים בכיר הפועלים בפריסה ארצית ,כל עסק או יזם חדשני מלווה על ידי כלכלן מומחה עם ניסיון ספציפי בענף בו פועל העסק וזאת על מנת להקטין את הסיכונים ככל הניתן ולהעניק ליזם את כל הידע המקצועי שרלוונטי לתחום פעילות העסק שלו.

03-9467373

18:00 - 9:00

דרך מנחם בגין 144

תל-אביב

שעות פעילות:
א'-ה': 09:00-18:00
ו': 10:00-12:00

שדרות אריאל שרון 8

אור יהודה

שעות פעילות:
א'-ה': 09:00-18:00

[email protected]

כתבו לנו

חשבת על הקמת עסק חדש? פיתוח של אתר סחר או אפליקציה ?

הצוות המקצועי שלAssist-Team יעמוד לצידך על מנת להפוך חלום למציאות, אנו מציעים לתרום מניסיוננו הרב לאורך השנים אם זה בהקמה של עסקים חדשים,כתיבה של תכניות עסקיות לכל מטרה או בדיקת כדאיות וכן גיוס מימון לצרכים שונים. הכל מתחיל בפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות וללא התחייבות מצדך על מנת לבדוק את מסלול הליווי המתאים לדרישות שלך.

03-9467373

18:00 - 9:00

קניון עזריאלי ראשונים

ראשון לציון

שעות פעילות:
א'-ה': 09:00-18:00
ו': 10:00-12:00

דרך מנחם בגין 144

תל-אביב

שעות פעילות:
א'-ה': 09:00-18:00
ו': 10:00-12:00

שדרות אריאל שרון 8

אור יהודה

שעות פעילות:
א'-ה': 09:00-18:00
ו': 10:00-12:00

[email protected]

כתבו לנו

לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

צור קשר