רכישת זיכיון

לא מעט יזמים מחליטים לקצר תהליכים בהקמה של עסק חדש ולרכוש זיכיון של חברה ידועה, בנוסף הזכיין הרוכש מקבל מעטפת ותמיכה של החברה המוכרת לעמידה בתנאי ונהלי הרשת ולרוב גם הכשרה מקצועית . אולם כפי שידוע בכל מותג ישנם סניפים אשר הצליחו לבסס פעילות וישנם כאילו אשר לא והמשותף לשניהם היא המותג עצמו . רכישה של זיכיון מחברה מוכרת דורש בדיקה ייסודית טרם ההתקשרות על מנת לחסוך כספים מיותרים או אובדן ההשקעה. צוות מקצועי המתמחה ברכישה של זיכיונות ילווה אותך משלב הרעיון עד הפעלה מלאה , צור קשר לתיאום פגישה ראשונה.

איך רוכשים זיכיון בצורה נכונה ?

כאשר באים לממש חלום ולרכוש זיכיון יש להתחיל את התהליך בדיוק כפי שמקימים עסק רגיל, כלומר לערוך את הבדיקות הדרושות באופן עצמאי וללא תלות במצגים כאילו או אחרים ופנייה לגוף מקצועי אשר יעמוד לצידו של היזם יעזור לקבל תמונה אובייקטיבית על ההיתכנות הכלכלית של רכישת הזיכיון הנבחר. נושאים נוספים שיש להיערך אליהם כספים/שיווק/מלאי וזאת בהתאם לתנאי מוכרת הזיכיון. אז במידה והחלטתם ללכת לכיוון מודל רכישת זיכיון נא לא להקל ולבצע את הבדיקות הדרושות כפי שקיים במודל פעילות אחר, לא ניתן לחזור לאחור ולשנות הסכמים חתומים לאחר שיצאתם לדרך ועריכה של בדיקת כדאיות או תכנית עסקית יכולה להגן על היזם מפני סיכונים מיותרים.

גיוס מימון לרכישת זיכיון

במידה והחלטתם לקבל מימון בנקאי או אחר על מנת להשלים את רכישת הזיכיון יש צורך גם כאן להיערך בהתאם היות ולא כל גופי המימון כמו בנקים גם יעמידו לכם אשראי בצורה כזו או אחרת, גם קרן בערבות מדינה יכולה לקדם מימון חלקי או מלא אך כפי שהזכרנו יש לבצע את תהליך המימון באופן מקצועי על מנת שבסופו של תהליך גם יקבל היזם את המימון שביקש ובצורה העונה על יכולות ההחזר של הזיכיון הנרכש.

כמה עולה להיות זכיין?

פתיחת עסק חדש בתחום הזכיינות הינו הליך מורכב אשר נושא בחובו עלויות כספיות לא מבוטלות שלא תמיד ניתן להחזיר, ‏החל מדמי הזיכיון (תמורת השימוש במותג, השימוש במידע העסקי, בשיטות התפעול ובשיטות ‏השיווק של הרשת המזכה), דרך עלויות ההקמה (הן מבחינת שיפוץ המקום והן מבחינת רכישת ‏הציוד הנדרש) ומחיר הרישיונות השונים (למשל, רישיון עסק) וכלה בתשלום תמלוגים חודשיים ‏לרשת המזכה אשר לא תמיד האינטרס שלה ושלך היזם משותפים. אמנם, במרבית המקרים ישולמו דמי הזיכיון והתמלוגים החודשיים לרשת, כאשר ‏יתר התשלומים מתחלקים בין נותני שירותים (ספקים) לבעלי הנכס בו ממוקם הזיכיון, אולם ישנן ‏רשתות מזכות שמאגדות תחת “דמי ההקמה” כמעט את כל ההוצאות, כך שדמי ההקמה כוללים ‏כמעט את כל הנדרש להקמת העסק עד לקבלת המפתח‎.‎

Assist-Team הדרך הנכונה להקמה של סטארטאפ חדש 

כתיבה של תוכנית עסקית אשר תלווה אותך החל מגיוס משקיעים עד הקמה נכונה ומהירה של סטארטאפ חדש 

054-7191999

18:00 - 9:00

דרך מנחם בגין 144

תל-אביב

שעות פעילות:
א'-ה': 09:00-18:00
ו': 10:00-12:00

שדרות אריאל שרון 8

אור יהודה

שעות פעילות:
א'-ה': 09:00-18:00
ו': 10:00-12:00

[email protected]

כתבו לנו

 כל הזכויות שמורות © 2017  Assist-Team 

לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

צור קשר