בחרו עמוד

ניהול כספים במיקור חוץ

כידוע, לא כל בית עסק, ארגון או חברה זקוקים למנהל/ת כספים אינהאוס במשרה מלאה. ולכן, קמו אינספור חברות המתמחות בתחום ומציעות לכם, בעלי העסקים הקטנים והביתיים (ואף העסקים הגדולים יותר), שירותי ניהול כספים במיקור חוץ (אאוטסורסינג).

לניהול הכספים באמצעות חברה חיצונית (או איש מקצוע חיצוני) המתמחים בתחום קיימים יתרונות רבים, ולעיתים קרובות, נעזרים בהם גם עסקים גדולים יותר, שבאופן שוטף מעסיקים מנהל/ת כספים שכיר/ה משלהם, אולם מחמת היעדרות ממושכת (כחופשת מחלה או חופשת לידה), נבצר ממנו (או ממנה) למלא את התפקיד החיוני הזה כהלכה.

מהם המקרים בהם לניהול כספים במיקור חוץ קיים יתרון משמעותי?

  • ניהול הכספים במיקור חוץ עשוי להקל על ההתנהלות הפיננסית של עסק או חברה כבר בשלבי פעילותם הראשונים, תוך שהם מבטיחים את ניהול הכספים המקצועי וברמה הגבוהה, כבר מתחילת התארגנות העסק. שלב זה נחשב לשלב קריטי בבניית העסק, ולכן, למרות שחלק מהעסקים הקטנים יותר נוטים שלא להכיר בחיוניותו של ניהול הכספים המקצועי לבניה תקינה של העסק, חשוב מאד שלא להתעלם מהאופציה הזו.
  • עבור עסקים קטנים או ביתיים שאין ידם משגת להעסיק מנהל/ת כספים משלהם, או שהיקף הפעילות העסקית שלהם אינה מצריכה זאת, ניהול הכספים במיקור חוץ יכול להוות אופציה מצוינת. במיוחד, כאשר במהלכה יוטמעו שיטות העבודה שתהוונה בסיס להתנהלותו הפיננסית העתידית של העסק.
  •  לעסקים שכבר פועלים באופן שוטף, ניהול כספים במיקור חוץ עשוי לסייע לעסק בצמצום העלויות, תוך שמירה על רמת ניהול חשבונאית גבוהה ומקצועית ועל ההתנהלות התקינה של מערך הכספים הקיים בעסק כמו כן, שירות כזה יכול לטפל בהפקת הדו”חות התפעוליים או הפיננסיים, אשר נדרשים לבעלי העניין או לבעלי המניות בחברה.
  •  מאחר והמדובר במיקור חוץ המקובע במסגרת זמן מסוימת, ניתן להיעזר בשירות מסוג זה על מנת למלא את מקום שירותיו של איש המקצוע השכיר הקיים בעסק שנעדר למשך תקופה מסוימת, או, לחילופין, לתגבר את המערך הפיננסי בעסק באיש מקצוע נוסף מבחוץ.

מה כולל שירות ניהול הכספים במיקור חוץ?

לרוב, במיוחד בעסקים הקטנים יותר או בעסקים המצויים בראשית דרכם, יושם הדגש על אלמנטים אשר מצריכים מבעלי העסק או מנהליו ידע או השקעת זמן, שאינם בהכרח עומדים לרשותם. מפעולות כמו ניהול תזרים המזומנים של העסק, דרך הכנת התחזיות הפיננסיות, וכלה בבחינת התחזיות והשוואתן מול התוצאות הקיימות בפועל, מסייעת חברה מקצועית כזו להתנהלות השוטפת התקינה של עסק.

לעסקים ולחברות גדולים יותר, יסייע גוף מקצועי כזה להנהלת החברה באמצעות עריכת דו”חות כספיים תקופתיים ואף הכנה לפגישות ההנהלה ולישיבות הדירקטוריון. במקרים בהם לרשות החברה עדיין לא עומדת מערכת הנהלת החשבונות הפנימית משלה, תוכל לספק החברה המציעה ניהול כספים במיקור חוץ, גם את שירותי הנהלת החשבונות השוטפים, הכוללים הכנת תלושי השכר והמשכורות.

פעולה של חברה מקצועית כזו מתנהלת תוך קשר רציף עם רואה החשבון הקיים של העסק, ובשיתוף פעולה שוטף, למשל, כבמקרה הנפוץ ביותר, לצורך איסוף והכנת החומרים הנדרשים לרו”ח לצורך עריכת דו”ח שנתי.

Assist-Team הינה אחת מחברות הייעוץ העסקי המובילות בישראל.

לחברה צוות יועצים בכיר הפועלים בפריסה ארצית ,כל עסק או יזם חדשני מלווה על ידי כלכלן מומחה עם ניסיון ספציפי בענף בו פועל העסק וזאת על מנת להקטין את הסיכונים ככל הניתן ולהעניק ליזם את כל הידע המקצועי שרלוונטי לתחום פעילות העסק שלו.

03-9467373

18:00 - 9:00

דרך מנחם בגין 144

תל-אביב

שעות פעילות:
א'-ה': 09:00-18:00
ו': 10:00-12:00

שדרות אריאל שרון 8

אור יהודה

שעות פעילות:
א'-ה': 09:00-18:00

[email protected]

כתבו לנו

חשבת על הקמת עסק חדש? פיתוח של אתר סחר או אפליקציה ?

הצוות המקצועי שלAssist-Team יעמוד לצידך על מנת להפוך חלום למציאות, אנו מציעים לתרום מניסיוננו הרב לאורך השנים אם זה בהקמה של עסקים חדשים,כתיבה של תכניות עסקיות לכל מטרה או בדיקת כדאיות וכן גיוס מימון לצרכים שונים. הכל מתחיל בפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות וללא התחייבות מצדך על מנת לבדוק את מסלול הליווי המתאים לדרישות שלך.

03-9467373

18:00 - 9:00

קניון עזריאלי ראשונים

ראשון לציון

שעות פעילות:
א'-ה': 09:00-18:00
ו': 10:00-12:00

דרך מנחם בגין 144

תל-אביב

שעות פעילות:
א'-ה': 09:00-18:00
ו': 10:00-12:00

שדרות אריאל שרון 8

אור יהודה

שעות פעילות:
א'-ה': 09:00-18:00
ו': 10:00-12:00

[email protected]

כתבו לנו

 כל הזכויות שמורות © 2017  Assist-Team 

לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

צור קשר